کلینیک آرمان حیات با 20 سال تجربه...با بکارگیری انواع روشهای سم زدایی سرپایی و بستری وبکارگیری کادر مجرب روانشناسی و مددکاری  صدها بیمار را به خود,خانواده و جامعه  باز گردانده ایم لذا با تجربه دودهه فعالیت امیدواریم قدمی هرچند کوچک در انجام رسالت خود برداریم

صفحه‌ی اصلی

کارت دیجیتال

اینستاگرام

درمان و مشاوره

مواد اعتیاد آور

نوروفیدبک

مقالات

گالری

درباره ما

تماس با ما

چگونه بهترین مرکز تخصصی درمان را انتخاب کنیم؟

هدف ما از درمان افزایش کیفیت زندگی بیمار می باشد

ثبت نام
رفتار اعتیاد آور و COVID-19، این دو ترکیبی خطرناک را تشکیل می دهند که به گسترش یکدیگر دامن می زنند. اگر جامعه ای بخواهد به بهبودی از همه گیریی فاجعه بار دست پیدا کند، نیاز به توجه ویژه به اقشار حاشیه نشین جامعه باید داشته باشد.
باید یک سیستم پشتیبانی قوی توسط دولت ، جامعه ، خانواده و ارائه دهندگان خدمات بهداشتی برای ارائه خدمات برای انجام امور ایجاد شود.نهادهای دولتی و قانونگذاری باید در راستای حفظ امنیت اجتماعی معتادان به مواد مخدر ، حفظ دسترسی به داروهای تجویز شده ، نگهداری بدون وقفه و خدمات کاهش آسیب اقدام کنند. در حالی که برای جلوگیری و درمان علائم ترک باید مراقبت های لازم انجام شود ، همچنین باید ترک رفتار اعتیادی را در هر فرصتی ارتقا دهند.
بخشهای حاشیه ای جامعه باید در مورد اقدامات اساسی پیشگیرانه علیه COVID-19 توصیه های مناسب و قابل فهم را دریافت کنند. اعتیاد رفتاری اگرچه غالباً نادیده گرفته می شود اما باید مراقبت شود.
نظارت دقیق بر محتوای اینترنت و استفاده از آن توسط کودکان و سایر گروههای آسیب پذیر توسط اعضای خانواده انجام شود. مشارکت در وقت خانواده ، ورزش بدنی ، کارهای خلاقانه اقدامات بالقوه ای برای کاهش اعتیاد به اینترنت است.
تقویت ارتباط مجازی روانپزشکی ممکن است مراقبت های روانپزشکی سنتی در حال انجام را تکمیل کند. آخرین مطلب اما نه کمترین آن اینست که آموزش مناسب به مردم کمک می کند تا خطرات مربوط به مصرف مواد را حتی اگر تفریحی و یا برای کسب انرژی استفاده می کنند بهتر درک کنند.

منبع: https://doi.org/10.1016/j.dsx.2020.06.008
مترجم: دکتر حمید محمدزاده دی ماه 1399

باما در تماس باشید.

مرکز شماره 1-آرمان حیات(سروش)/تهران/خیابان دکتر فاطمی/جنب اداره آمار/پلاک 207/طبقه چهارم -     88962164-88978481

مرکز شماره 2-آرمان حیات/تهران/خیابان ستارخان/روبروی خیابان پاتریس/پلاک 168/طبقه دوم/واحد 3 -      66524910_66524886