کلینیک آرمان حیات با 20 سال تجربه...با بکارگیری انواع روشهای سم زدایی سرپایی و بستری وبکارگیری کادر مجرب روانشناسی و مددکاری  صدها بیمار را به خود,خانواده و جامعه  باز گردانده ایم لذا با تجربه دودهه فعالیت امیدواریم قدمی هرچند کوچک در انجام رسالت خود برداریم

صفحه‌ی اصلی

کارت دیجیتال

اینستاگرام

درمان و مشاوره

مواد اعتیاد آور

نوروفیدبک

مقالات

گالری

درباره ما

تماس با ما

چگونه بهترین مرکز تخصصی درمان را انتخاب کنیم؟

هدف ما از درمان افزایش کیفیت زندگی بیمار می باشد

ثبت نام
ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 
حشیش و ترکیبات مشابه آن Canabis شاهدانه به نام های مختلفی بیشتر مانند ماری جوانا ,علف,گراس,بنگ و گل وجود دارند : کانابیس از گیاهی به همین نام ( شاهدانه ) به دست می آید و قدرت اثر انواع مختلف گیاهی آن به غلظت ماده ای به نام دلتا -9 تتراهیدروکانابینول ( H.C) بستگی دارد T.H.C ماده اصلی روانگردان در کانابیس است در هر حال بیش از 60 ترکیب مولکولی در در کانابیس وجود دارد که احتمالا بی تاثیر هستند و یا تاثیر کمی بر روان افراد دارند.

خانواده حشیش : (ماری جوانا – علف – گراس – بنگ و غیره )
   

باید بدانیم مصرف این گروه از موارد بالا (cannabis) نام دارد موجب وابستگی جسمانی نمی شوند.

ولی با مصرف مزمن و چندین باره تحمل ایجاد می کنند ( این موضوع باعث می شود که فرد معتاد در طول روز ساعت ها وقت خود برای دود کردن این مواد صرف کند  بنابراین در کارهای روزانه اش وقفه و شکست ایجاد شود . در صورت تدخین آثار آن به سرعت ظاهر شد و 3 تا 4 ساعت باقی می ماند . در حالت مصرف خوراکی (بویژه در کیک های مخصوص حشیش ) آثارش دیرتر ظاهر شده و ممکن است تا 24 ساعت هم ادامه یابد .

THC: به سرعت از ریه ها به جریان خون جذب میشود و حدود ده دقیقه بعد از کشیدن غلظت خونی آن به حداکثر می رسد . درصورتیکه  THC به صورت خوراکی مصرف شود جذب آن آسانتراست و شروع اثر آن بعد از یک ساعت یا بیشتر خواهد بود .

بهر صورت با جذب در خون سیر کبدی طی می شود و به دلتا 9 THC و 11 هیدروکسی دلتا THC که بسیار قوی تر از THCمی باشد ایجاد میشود THC  در چربی قابل حل بوده و در بافت چربی بدن ذخیره می شود و آزاد سازی تدریجی آن از بافت چربی باعث طولانی شدن اثر آن می گردد . نیمه عمر THC در بدن از 3 تا 5 روز است .

THC بیش از همه در گل ها و پس از آن دربرگ های بالایی گیاه و سپس برگ های پایین و نهایتا درساقه و تخم گیاه شاهدانه وجود دارد . تدخین گیاه کانابیس شایعترین شیوه مصرف آن است .

ماری جوانا معمولا با سیگارمخلوط شده است و کشیده می شود و یا با پیپ Pipe های مخصوص حتی می توان آنرا با خمیر نان – شیرینی و کیک مخلوط کرده و بعد از پخت آنرا مصرف کرد .

برای اغلب مصرف کننده ها کانابیس یک سرخوشی خفیف یا آسودگی ایجاد می کند معمولا کانابیس احساس سایر تجربه های مانند گوش کردن به موسیقی , مزه غذا یا لذات از فعالیت حشیش را افزایش می دهد درک زمان از بین می رود معمولا  گذشت زمان طولانی تر احساس می شود و در موقعیت های احساسی پر حرفی و خنده بیشتر می شود و شاید نوسانهایی در خلق ایجاد می شود و افزایش خیال پردازی درون گرایانه تبدیل شود.بیقراری و خواب آلودگی و در هنگام از بین رفتن اثرات آن شایع است از دیگر آثار مصرف حشیش قرمزی چشم افزایش اشتها خشکی دهان و گاهی اضطراب یا افسردگی است.

و مسمومیت با کانابیس می تواند باعث افزایش اضطراب , هراس و بد بینی شود ,حافظه کوتاه مدت و توجه فرد را مختل می کند .

کشیدن حشیش در زنان حامله می تواند باعث کوتاه شدن مدت حاملگی و تولد نوزاد با وزن کم باشد.

شواهدی وجود دارد که حشیش گاه به صورت نادر باعث  سایکوز در فرد گیجی – بیقراری – اضطراب و توهم و هذیان را بدنبال خواهد داشت .

دیگر موارد مصرف طولانی مدت این مواد حملات هراس (Panic) و فراموشی دوره ای زوال شخصیت اغتشاش شعور و اختلال در قاعدگی در زنان و اختلال در تعداد و فعالیت اسپرم و در مصرف طولانی مدت تشنج هم دیده شده است.

حشیش:
ماری جوانا علف گراس بنگ گل وغیرهمشاوره          پیشگیری و درمان          مراحل درمان          سم زدایی         مشاوره تلفنی              تماس با ما   نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

باما در تماس باشید.

مرکز شماره 1-آرمان حیات(سروش)/تهران/خیابان دکتر فاطمی/جنب اداره آمار/پلاک 207/طبقه چهارم -     88962164-88978481

مرکز شماره 2-آرمان حیات/تهران/خیابان ستارخان/روبروی خیابان پاتریس/پلاک 168/طبقه دوم/واحد 3 -      66524910_66524886